Foto Informācija presei Jaunumi
VUGD cisterna

Ceturtdien, 13.oktobrī, Iecavā (Baldones iela 65) notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta jaunā Iecavas depo spāru svētki. 

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire pateicās visiem iesaistītajiem būvniekiem, projektētājiem, būvuzraugiem, kas intensīvi strādāja, lai varētu svinēt spāru svētkus un būt soli tuvāk mūsu visu kopīgo ieceru īstenošanai!

Iecavas postenim ir lielākais izsaukumu skaits uz notikumiem starp visiem posteņiem Zemgales reģionā un viens no lielākajiem arī starp visiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta posteņiem. Turklāt posteņa ēka ekspluatācijā nodota 1900.gadā, līdz ar to tā vairs neatbilda mūsdienu ugunsdzēsības depo, drošas darba vides un sanitārajām prasībām. Jaunā Iecavas posteņa ēka būs Zemgalē pirmā no jaunajiem depo, kas uzcelta šajā gadsimtā.

Tāpat pasākumā piedalījās un klātesošos uzrunāja Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore Ramona Innusa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns un SIA “RERE Grupa” būvprojekta vadītājs Pjotrs Ovsjaņņikovs.

Pasākuma laikā klātesošajiem tika piedāvāta iespēja doties nelielā ekskursijā pa daļēji pabeigto ēku, kurā atradīsies gan ugunsdzēsēju glābēju depo, gan Valsts policijas iecirknis.

Iekšlietu ministrijas padotībā Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar A/S “UPB” izstrādājusi tipveida Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo ēku skiču projektus, uz kura pamata A/S “RERE Grupa” izstrādājusi būvprojektu un šobrīd veic būvdarbus.

Iekšlietu nozares budžeta prioritātes ir atlīdzība, izglītība, darba apstākļu uzlabošana un augstas kvalitātes pakalpojumi sabiedrībai. Iekšlietu nozares infrastruktūras attīstībai tiek īstenota jaunu katastrofu pārvaldības centru būvniecība Kandavā, Saulkrastos, Rūjienā, Aizputē, Priekulē, Dagdā, Ilūkstē un Iecavā. Šajos centros vienuviet plānots izvietot gan ugunsdzēsības depo, gan citu ārkārtas reaģēšanā un katastrofu pārvaldībā iesaistīto dienestu struktūrvienības. Savukārt no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļiem atbilstoši finansējuma pieejamībai šādus centrus iecerēts uzbūvēt Liepājā, Daugavpilī, Madonā, Alūksnē, Līvānos, Salacgrīvā, Talsos, Tukumā, kā arī, iespējams, Viļānos un Alsungā.