Jaunumi

2018.gada 30.novembrī Iekšlietu ministrijā notika IeM Informācijas centra organizētā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) konference “Industrijas diena 2018”. IKT industrijas pārstāvji gan uzstājās ar prezentācijām divās paralēlās sesijās, gan arī rādīja jaunākos tehnoloģiju sasniegumus nelielā izstādē, kas bija sarīkota ministrijas kompleksa trešā stāva vestibilā.

SIA Tilde pētniecības un izstrādes direktors Raivis Skadiņš stāstīja par to, ka mākslīgais intelekts vairs nav fantastika, bet praktiski pielietojams visur, kur mašīnas dara nevis vairs fizisko darbu, bet gan intelektuālo, “mācoties” un veidojot savu zināšanu bāzi.

VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta stāstīja par personas identitāti virtuālajā vidē un to, kā to palīdz izveidot LVRTC eParaksta risinājumi. Mobilais eParaksts kopā ar igauņu Smart-ID ir starp tehnisko risinājumu līderiem Eiropā. LVRTC arī strādā biometrijas izmantošanas virzienā, kam gan nepieciešamas izmaiņas likumdošanā.

Vairāk kā stunda konferences galvenajā zālē tika veltīta arī personas datu aizsardzības jautājumiem. Vispirms Nodrošinājuma valsts aģentūras sistēmu analītiķis Armands Kreņģelis nolasīja savu lekciju “Kas mainās valsts iestādēm un to darbiniekiem?”, kas jau ir zināma aģentūras un Iekšlietu ministrijas darbiniekiem. Pēc tam sekoja diskusija, kurā piedalījās konferences moderators Reinis Zitmanis, IeM IC priekšnieks Pjotrs Dorogovs, IeM IC IKT drošības pārvaldnieks Sergejs Kanteruks, Arturs Filatovs no SIA Data Security Solutions un Armands Kreņģelis. Diemžēl diskusijā nepiedalījās Datu valsts inspekcijas pārstāvji, no kuriem joprojām tiek gaidīta lielāka iesaiste vienkāršu un skaidru rekomendāciju izstrādē personas datu aizsardzībai dažādās dzīves jomās.