Informācija presei Jaunumi
Rūjienas projekta vizualizācija

14.decembrī Ministru kabinets izdeva rīkojumu atļaut Iekšlietu ministrijai pārņemt no Valmieras novada pašvaldības nekustamo īpašumu Ganību ielā 6, Rūjienā, Valmieras novadā.

Minētajā teritorijā plānots būvēt D kategorijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsības depo ēku ar papildu telpām Valsts policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Plānots, ka kopējā ēkas platība būs 674 kvadrātmetri.

Jau ziņots, ka Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar A/S “UPB” izstrādājusi tipveida VUGD depo ēku projektus, uz kura pamata šobrīd SIA “ZENG” izstrādā būvprojektu, lai  ēka varētu tikt pielāgota un izmantota kā vienots iestāžu administratīvais centrs.

Projekts tiks īstenots no valsts budžeta līdzekļiem.

Iekšlietu nozares budžeta prioritātes  ir atlīdzība, izglītība, darba apstākļu uzlabošana un augstas kvalitātes pakalpojumi sabiedrībai. Infrastruktūras attīstībai 2021. un 2022. gadā paredzēti līdzekļi 11 779 513 eiro apmērā jaunu katastrofu reaģēšanas centru būvniecībai Kandavā, Saulkrastos, Rūjienā, Aizputē, Priekulē, Dagdā, Ilūkstē un Iecavā. Šajos centros vienuviet plānots izvietot gan ugunsdzēsības depo, gan Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta struktūrvienības. Savukārt no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļiem šādus centrus iecerēts uzbūvēt Liepājā, Daugavpilī, Madonā, Alūksnē, Līvānos, Salacgrīvā, Talsos, Tukumā, kā arī, iespējams, Viļānos un Alsungā.