Informācija presei Robežas izbūve Jaunumi
Pierobežas joslas zīme

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons 23.augustā, valdības izbraukuma sēdē Ludzā informēja par žoga būvniecības progresu uz Latvijas–Baltkrievijas robežas. Šobrīd ir atmežota teritorija 57 kilometru garumā, tādējādi šai posmā jaunnedēļ tiks uzsākti žoga būvniecības darbi.

"Gan Lietuvā, gan Polijā žoga izbūve tika veikta klajā laukā vai vietās, kur bija pamats žoga būvniecībai, savukārt situācija uz Latvijas–Baltkrievijas robežas ir ļoti sarežģīta, jo zeme ir pārmitrināta, daudzviet platību klāj meži un purvi, tāpēc mums, atšķirībā no Lietuvas vai Polijas, bija jāveic pamatīgi sagatavošanās darbi pirms žoga izbūves. Darbi rit uz priekšu aktīvi un pēc plāna – veikta atmežošana aptuveni 70% no visas teritorijas, notiek celmu laušanas darbi, zemes planēšana, grāvju rakšana, caurteku, ierakumu un uzbērumu izbūve u.tml. Tāpat tiek izbūvēti stabiņi, lai drīzumā varētu likt žoga paneļus," norāda iekšlietu ministrs Kristaps Eklons.

Noslēgto būvdarbu līgumu ietvaros uz Latvijas–Baltkrievijas robežas tiek projektēta infrastruktūra 147,8 kilometru garumā, no kuras kopumā jāatmežo aptuveni 82 kilometri. Visā šajā apjomā ir plānots žogs. Šobrīd ir uzbūvēti četri tilti pār upi "Asūnīca", "Rosica" un "Sarjanka". Tāpat plānots izbūvēt sešus torņus, patruļceļus, laipas u.c. nepieciešamo infrastruktūru.